fbpx
films
Director

Šalia Lietuvos elektrinės – kinas iš automobilio

111111

blog image

Šalia Lietuvos elektrinės – kinas iš automobilio

2020 m. Rugsėjo 24 d., ketvirtadienį Elektrėnuose įvyko neįprastas kino seansas, kurį buvo galima stebėti iš automobilio. Šalia Lietuvos elektrinės esančioje parkavimo aikštelėje buvo rodomas dokumentinis kino filmas „Powerless“.

Kino filmo žiūrovai buvo kviečiami įsijausti į skurdžiau gyvenančių Indijos gyventojų padėtį.  Filme buvo atskleista, kokią didelę įtaką žmogaus veikla turi pasauliui. Žiūrint kino filmą buvo galima pabandyti suprasti, kaip atrodytų pasaulis be elektros energijos.

Kino filmas „Powerless“ pasakoja apie Indijos Kanpuro provincijos gyventojus, 3 milijonus žmonių, kurių didžioji dalis neturi priėjimo prie elektros energijos. Ieškodami išeities, gyventojai susiraizgė nelegalų elektros voratinklį. Filmas paskatino žiūrovus susimąstyti ir labiau įvertinti dalykus, kuriuos mes priimame kaip savaime suprantamus.

Kino seansas buvo organizuojamas bendradarbiaujant su bendrove „Ignitis gamyba“, o filmas buvo rodomas Lietuvos elektrinės fone. Taip buvo siekiama sustiprinti patyrimą ir paskatinti žiūrovus labiau įsijausti į kino filme gvildenamas temas.

Prieš kino filmą žiūrovams buvo papasakota apie 17 darnaus vystymosi tikslų ir kaip svarbu jų siekti.

Tai buvo dalis projekto, kuriuo planuojama parodyti 10 dokumentinio kino seansų neįprastose vietose. Kiekvienas kino filmas skatina daugiau galvoti apie darnaus vystymosi tikslus ir iššūkius, su kuriais susiduria žmonija ir globalus pasaulis.

Projektą „SDG dokumentinio kino sesijos lauko ekrane“ vykdo VšĮ „Kūrybos ir inovacijų laboratorija“. Projektą finansuoja LR Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas.

Share: