Kinas ant Palangos tilto „Nova Lituania” – Kino Zona
films
Director

Kinas ant Palangos tilto „Nova Lituania”

111111

blog image

Kinas ant Palangos tilto „Nova Lituania”

MB Pozityvūs sprendimai sukūrė prekinį ženklą „Kino zona“ ir karantino metu pradėjo rodyti kiną privažiuojant automobiliais. Stengėmės ieškoti ypatingų, savotišką atmosferą padedančių sukurti vietų. Rodėme kiną aerodromuose, prekybos centrų aikštelėse, pajūryje ir net galingai besisukančių vėjo malūnų parke.
Vis dėlto dar liko ypatingų, neaplankytų vietų. Viena tokių – Palangos tiltas.
Iš pradžių su komanda apie šią vietą juokavome ir manėme, kad tai techniškai neįgyvendinama. Tačiau 2020 metų rugpjūčio 23 dieną Palangos tiltas virto improvizuota lauko kino sale po atviru dangumi, kur rodėme Karolio Kaupinio filmą „Nova Lituania“.
Šis filmas pasirinktas neatsitiktinai. Minimas Baltijos kelio 30-metis ir Baltijos jūros fonas ir tilto motyvas viena tinkamiausių vietų prisiminti šią ypatingą progą. Prieš 30 metų Baltijos kelią nutiesėme per tris šalis. O gal reikėjo iki pat Afrikos ? Į tokį klausimą atsakysime žiūrėdami „Nova Lituania“.
MB Pozityvūs sprendimai vykdo Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Istorijos atkūrimas Lietuvos miškuose“. Šio projekto metu rodome kino filmus istorinę, kultūrinę prasmė turinčiose vietose. Nors Palangos tiltas ir ne miškas, bet padės labiau įsijausti į Baltijos kelio atmosferą ir dar kartą pareflektuoti šį kiekvienam lietuviui svarbų istorinį įvykį.
Ačiū Palangos Kultūros ir Jaunimo Centras už bendradarbiavimą.
Projektą „SDG dokumentinio kino sesijos lauko ekrane“ vykdo VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija
Projektą finansuoja LR Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas
Share: