fbpx
films
Director

Nemokamas „Karantino kinas“ Alytuje. Trumpas interviu.

111111

blog image

Nemokamas „Karantino kinas“ Alytuje. Trumpas interviu.

Sušvelnėjus karantino sąlygoms taip pat ir alytiškiai gavo progą papramogauti. Kiekvieną gegužės penktadienį, Alytaus Dainų slėnyje, vyksta nemokami autokino vakarai. Tiesa, rezervuoti bilietą gali būti ne taip paprasta, kadangi norinčiųjų apsilankyti kur kas daugiau nei organizatoriai gali pasiūlyti vietų. 

Apie Alytuje ir kituose miestuose vykstančius autokino seansus, „Kalba Alytus“ skaitytojams sutiko papasakoti, vienas iš „Kino Zona“ iniciatyvos įkūrėjų Audrius Laurutis.

Papasakokite plačiau apie šiuo metu vykstančius „karantino kino vakarus“ Alytuje.

Likus kelioms dienoms iki seanso registracija skelbiama Alytaus miesto savivaldybės puslapyje, kur paspaudę nuorodą užsiregistruojate.

Ačiū Alytaus miesto savivaldybei, kuri  leido suorganizuoti mažiausiai 4 nemokamus kino seansus.

Pradėjome nuo romantinio kino filmo „Šokis svajonės ritmu 2“, vėliau sekė lietuvių režisieriaus R. Razmos filmas „Tobulas pasimatymas“. Šio penktadienio kino filmą alytiškiai išsirinks viešu balsavimu. Renkamasi bus iš siaubo filmų.

Juokaudami sakome, kad Alytuje viskas prasidėjo nuo romantinio filmo, vėliau sekė tobulas pasimatymas, siaubo filmas, o dabar trūksta tik vaikiško filmo, kad loginė seka gražiai užsibaigtų ir alytiškiai po mūsų seansų pajustų demografinį prieaugį.

Ar šis renginys susilaukė alytiškių dėmesio? Kiek automobilių per vieną vakarą atvyksta?

Taip, dėmesio susilaukė labai daug. Panašu, kad Alytus yra kino miestas. Vos paskelbus registraciją į nemokamus kino seansus, visos 90 vietų dingsta per mažiau nei pusvalandį. Gaila, kad visų negalime priimti – nors sulaukiame daug užklausų ir prašymų, bet Dainų slėnio dydis ir išplanavimas leidžia mums talpinti tik iki 90 automobilių.

Deja ne visi užsiregistravę atvyksta į kino seansą. Tačiau šią problemą sprendžiame siųsdami ir kelis kartus perklausdami net ir renginio dieną, ar žiūrovai tikrai atvyks ir ar nepasikeitė planai.

Kuriuose miestuose dar galima pamatyti „Kino Zona“ rengiamus kino seansus? Kokia situacija kituose miestuose?

Šį sezoną su auto kinu jau aplankėme beveik trečdalį Lietuvos. Kino zona buvo Panevėžyje, Tauragėje, Švenčionėliuose, Širvintose, Raseiniuose, Mažeikiuose, Marijampolėje, Šilutėje, Molėtuose ir kt. Artimiausiu metu planuojame seansus Klaipėdos mieste, Biržuose, Ukmergėje ir daugelyje kitų Lietuvos miestų. Sekti mus ir mūsų maršrutą galite užsukę į Facebook paskyrą „Kino zona“.

Ar pasibaigus karantinui, dar galėsime apsilankyti tokiuose kino seansuose? Kokia Jūsų nuomonė, gal tokio pobūdžio „kino teatras“ taps populiaresnis nei įprastas?

Nedrįsčiau prognozuoti dėl populiarumo. Bet labai džiugu, kad šis kultūrinis reiškinys rado savo vietą Lietuvoje. Labai nustebau iš giminaičių sužinojęs, kad mano senelis organizuodavo Drive-in seansus dar prieš masiškai atsirandant stacionariems kino teatrams. Didžiuliame sunkvežimyje būdavo sumontuota kino įranga ir jis taip pat keliaudavo per miestus ir miestelius. Noriu pasakyti, kad ši tradicija kas kažkiek dešimtmečių atgaivinama ir kurį laiką žmonėms ji patinka. Mes su „Kino zona“ net ir pasibaigus karantinui ketiname ir toliau organizuoti kino privažiuojant automobiliais seansus. Tam, kad šis reiškinys neišsikvėptų, esame sugalvoję, kaip jį „paskaninti“ hologramomis, 3d vizualizacijomis ir kt. elementais, kuriuos sunku būtų įdiegti standartiniame kino teatre.

Share: